Kosmetologia

Taka duża a ma pryszcze ?

Trądzik dorosłych czyli Adult Acne to problem ostatnio mocno nagłaśniany. Właściwie nie wiadomo czy tak duża zauważalność cery trądzikowej u dojrzałych kobiet jest kwestią coraz większej świadomości i dbałości o wygląd zewnętrzny, czy staraniami koncernów farmaceutycznych. Każdy jednak powód aby zadbać o kondycję cery jest dobry.

Okazuje się, że trądzik dorosłych to wcale nie taka nowość. W 1964 roku, czyli dość dawno temu w Melbourne, odbyła się coroczna konferencja Australijskiego Stowarzyszenia Dermatologów. Podczas tego spotkania Dr Michael O'Loughlin opowiedział o swoich obserwacjach dorosłych kobiet borykających się z problemem trądziku.

Pan Doktor zauważył już wtedy, że są dwie grupy kobiet:

  • Pierwsza grupa ma trądzik cały czas od okresu dojrzewania.
  • Druga grupa w wieku młodzieńczym ciesz się idealną cerą, ale po ukończeniu 25 roku życia niestety stan ten zmienia się diametralnie.

Przez wiele lat uważano, że kobiety wydziwiały i traktowano je z pobłażaniem. Do czasu pojawienia się pierwszych prób samobójczych. Tak, to niestety prawda. Trądzik w bardzo zaawansowanej postaci bez wsparcia lekarza może doprowadzić do takich ostatecznych stanów. Na cale szczęście umniejszająca tej chorobie postawa to już przeszłość. Istnieją opracowane przez Europejskie Stowarzyszenie Dermatologów specjalne procedury dla leczenia trądziku u dorosłych.

Oprócz jednak typowych leków zaleca się w medycznych wytycznych stosowanie tzw. metod wspomagających. Do najpopularniejszych i najbardziej polecanych należą:

  • peelingi chemiczne
  • preparaty ziołowe zmniejszające ilość wydzielanego łoju
  • lasery biostymulujące i prądy d`Arsonwala

Istnieje wiele preparatów i linii zabiegowych wspomagających terapie dermatologiczne. Pogram zabiegowy nasz kosmetolog zawsze dobiera bardzo indywidualnie. Wszystko zależy od istniejącego stanu skóry i trybu życia klientki. Najważniejsza jest świadomość kobiet, że nie są osamotnione, że to nie jest jakaś nowa i dziwna choroba i są metody do walki z nią. W naszym Salonie Urody dobieramy plan zabiegowy tak żeby jego efekty były maksymalnie efektywne dla klientki. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.