Kosmetologia

Mikrodermabrazja diametowa

Mikrodermabrazja diamentowa to jedna z popularniejszych metod mechanicznego złuszczenia wierzchnich warstw naskórka. I tu proponuję zwrócić szczególna uwagę na słowo: mechaniczna. Wiąże się z nim kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim lista przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu, najważniejsze to:

  • cera naczyniowa

  • kuracja retinoidami

  • cera wrażliwa, skłonna do podrażnień i bliznowaceń

  • wygórowane oczekiwania klientki

  • świeże rany lub podrażnienia

  • opryszczka lub inne choroby wirusowe w fazie aktywnej

  • trądzik krostkowy

  • planowana ekspozycja na słońce

Zanim zdecydujemy się na taki zabieg należy zastanowić się czy jego efekty zadowolą nas. Złuszczając naskórek wywołujemy oczywiście kaskadę zdarzeń naprawczych, korzystnych dla naszego wyglądu ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak różni się ten zabieg od popularnych kwasów. Tu właśnie należy zwrócić uwagę na różnicę w sposobie złuszczenia naskórka. Mikrodermabrazja to tylko mechaniczny sposób. Ma swoje zalety ale i też wady. Wymaga dość odpornej na drażnienie skóry i jeżeli spodziewamy się natychmiastowej gładkości, odnowienia naskórka i wyrównania kolorytu to tak, jest to zabieg dla nas. Kwasy posiadają szersze spektrum działania, oprócz spóźnionego efektu złuszczenia (tak spóźnionego, bo efekt widzimy dopiero po krótkim czasie) preparaty działają również antybakteryjnie, nawilżająco, uelastyczniając naczynia krwionośne. Wszystko zależy od rodzaju wybranych kwasów.

Zabieg mechanicznego złuszczenia to doskonałe rozwiązanie dla kobiet w ciąży. To czas kiedy dość mocno kurczy się pula możliwych do wykonania zabiegów, a mikrodermabrazja jest jednym z niewielu możliwym do zaproponowania. Urządzenie nie powoduje emisji jakichkolwiek prądów czy ultradźwięków, możemy więc bez przeszkód wykonać złuszczenie.

Ważne jest abyśmy były świadome, iż jest możliwe dostosowanie siły i intensywności pracy maszyny do naszej cery. Można tak dobrać ziarnistość końcówek złuszczających aby mocno i intensywnie zdjąć martwy i niepotrzebny naskórek, ale również delikatnie odświeżyć skórę.

Słowo mikrodermabrazja używane jako nazwa zabiegu to w rzeczywistości tylko jego wstępny etap. Pięknie przygotowana cera nie może być pozostawiona bez niczego. Marnotrawstwem było by nie wykorzystanie krótkiej i łatwej drogi wchłaniania się składników aktywnych, więc kolejnymi etapami są zazwyczaj nałożenie ampułki i maski kosmetycznej. Zdjęcie dość dużej warstwy rogowej naskórka uwrażliwia nas na działanie bodźców zewnętrznych, dlatego też zawsze należy pamiętać o zastosowaniu kremu ochronnego z filtrem UV. Bezpośrednio po zabiegu będzie pamiętać o tym kosmetolog, ale w następnych dniach odpowiedzialność spada co rano na nas.

Jest wiele kwestii, które należy omówić przed wykonaniem każdego zabiegu. Od przeciwwskazań do spodziewanego efektu. Wszystkie należy skrupulatnie przeanalizować i tak dobrać rodzaj i parametry planowanych czynności, aby w pełni spełniły oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.