Kosmetologia

Nastolatki ?high level? w gabinecie kosmetycznym

Często słyszę pytanie: od jakiego wieku przyjmuje Pani w gabinecie kosmetycznym? Nie ma wieku, który ograniczył by wizytę, zarówno minimalnego jak i maksymalnego. O ile dorosłość przysparza nam wielu oczywistych powodów, dla których odwiedzamy kosmetyczkę to młodość według wielu osób powinna bronić się sama. Nic bardziej mylnego. Należy pozbyć się przestarzałych twierdzeń: ?taka młoda i się stroi? lub ?za moich czasów nie było takich zbytków?. Nastolatka w gabinecie to temat trudny, ponieważ przede wszystkim musimy polegać na zdrowym rozsądku.

W Salonie Urody Kamelia sprawa jest prosta: nie przedłużamy paznokci i rzęs przed uroczystością Komunii św., nie wykonujemy makijażu z okazji uroczystości rozpoczęcia szkoły podstawowej, nie zalecamy depilacji laserowej przez zakończeniem fizjologicznego wzrostu itp. Nie jesteśmy zwolennikami wyglądu dziewczynek rodem z amerykańskich konkursów piękności.

Jest jednak wiele zbiegów, które wręcz polecamy młodym kobietom. Jakie i dlaczego należy z nich skorzystać?

Oczyszczanie i zabiegi normalizujące.

Gładka i jednolita kolorystycznie cera dla nastolatki to najczęściej pobożne życzenie. Czy jednak musi tak być? Oczywiście nie jesteśmy w stanie zawsze wygrać z naturalną burzą hormonalną wieku dojrzewania ale złagodzić jej skutki na pewno tak.


Manicure i pedicure

Pielęgnacja dłoni i stóp nie jest jednoznaczna z długimi i krzykliwymi kolorystycznie paznokciami. Krótka obgryziona płytka paznokciowa lub suche, zrogowaciałe pięty nie wyglądają estetycznie. Dlaczego nasza córka nie może z dumą założyć latem sandałki albo wyciągnąć dłoń na powitanie. Zgrabne, niezbyt długie i w naturalnym kolorze paznokcie są ozdobą i na pewno dodają pewności siebie.

Zbędne owłosienie

Ten zabieg kojarzy się najczęściej z okolicami intymnymi. Tą sferę pozostawmy do czasu osiągnięcia dorosłości, są jednak inne miejsca, na których zbędne włoski są dla nastolatki krępujące i mogą być źródłem frustracji. Owłosiona górna warga, tzw. wąsik obojętnie w jakim wieku nie wygląda dobrze na damskiej twarzy. Młodzież potrafi być okrutna i na pewno nie rozumie fizjologii kobiet z ciemną karnacją i owłosieniem. Również łuk brwiowy to miejsce, które nie musi przypominać czasów Marleny Dietrich. Na prawdę lepiej, kiedy to kosmetyczka nada brwiom ładny kształt zanim nastolatka bez doświadczenia sama zepsuje ich wygląd. Regulacja brwi nie oznacza groteskowej zmiany wyglądu, natomiast daje wrażenie otwartego spojrzenia.


Dzisiejsze nastolatki nie muszą być zakompleksionymi, pryszczatymi ?brzydulami?, patrzącymi zza grubych okularów. Wiele młodych klientek jest świadoma możliwości współczesnej kosmetologii
i doskonale wie czego chce. Nie pragną wyglądu lalki Barbie, ale naturalnego piękna. Dobrze obcięte i zdrowe włosy; czyste, naturalnie wypiłowane bez narastających skórek paznokcie; gładka, bez zanieczyszczeń i przebarwień cera to cel młodych dam. Trwający jeszcze pogląd, iż młodości nic nie potrzeba to archaizm. Młodzież odwiedzająca Salon Urody Kamelia jest zdolna, inteligentna i dobrze wie, czego chce od życia. To często dziewczyny pełniące ważne funkcje w szkolnym ustroju, znające kilka języków i z planami na przyszłość, którymi mogły by zawstydzić niejednego dorosłego biznesmena. Osiągnęły życiowy ?high level? w wieku, kiedy dzisiejsi dorośli jeszcze nie za bardzo wiedzieli co chcą ze sobą robić. My dajemy im prawo do klasycznego i wspierającego pewność siebie piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.